Menu

PROPOZYCJE WARSZTATÓW


Warsztaty, które organizuje Pracownia Ikonograficzna dostosowane są do osób początkujących, które chciałyby dopiero zacząć pisać ikony oraz do osób zaawansowanych, które pragną doskonalić swoje umiejętności - warsztaty pozłotnicze, warsztaty tematyczne, plenery. POZNAJ TERMINY

niedziela, 22 marca 2015

Matka Boża Kreteńska

Deska 17,5 x 24 cm, lewkas, złoto 23 3/4 karata na pulment, tempera jajowa, akryl, werniks.


Dzień świąteczny - 16. sierpnia

sobota, 21 marca 2015

Wielki Post i Wielkanoc w ikonach - IV. spotkanie

Warsztaty dobiegły końca. Nasze ostatnie spotkanie jak zwykle rozpoczęło czytanie z Pisma Świętego dotyczące przedstawienia ikonograficznego "Wskrzeszenie Łazarza" oraz "Noli me tangere". Wzruszające były chwile kiedy każda z uczestniczek opowiadała o swojej inspiracji wybranym tematem...
Technicznie skupiłyśmy się na elementach architektury i krajobrazu w ikonie. Jeszcze kilka dopracowanych szczegółów, podpisy i efekty kilkutygodniowej pracy będzie można obejrzeć na wystawie, o której poinformuję w oddzielnym poście.
Dziękuję wszystkim uczestniczkom za wytrwałość, było mi bardzo miło obserwować Waszą pracę.

poniedziałek, 16 marca 2015

Techniki malarskie i pozłotnicze w ikonopisaniu - kurs zaawansowany

Od 5 do 15 marca 2015 r. w Słupsku odbywał się kolejny warsztat, który prowadził założyciel "Byzantine School of Iconography" - Theodoros Papadopoulos z Grecji. Tym razem poznaliśmy piękną technikę złocenia "watergilding", która pozwala wyzłocić ikonę na "lustro". Wykonaliśmy również wprawki malarskie dotyczące szat a także oblicza świętych szkoły macedońskiej i kreteńskiej. 
Wielkie podziękowania dla mistrza Theodora, którego ikony można obejrzeć na tej stronie - polecam.

wtorek, 3 marca 2015

Pianka z tkaniną ścierno-polerską do pulmentu

Kolejnym pomysłem pracowni jest twarda pianka ze specjalną tkaniną ścierno-polerską - gradacja od 500 do 4000 Mocowanie na rzep, tkaninę można czyścić na sucho lub w wodzie.
Najkorzystniej używać gąbki do polerowania pulmentu przed złoceniem, szczególnie wygodna do polerowania łuzgi w kowczegu lub reliefu.


Zapraszam do zakładki "sklepik"

niedziela, 1 marca 2015

Trójdzielne podobrazie

Nareszcie jest... trójdzielne podobrazie do ikony Ukrzyżowania. Wygląda bardzo solidnie - wymiary środkowej części to 30 x 42 cm, górne wykończenie jest spłaszczonym ostrołukiem - nawiązanie do okien w gotyckich katedrach. Po zakończeniu prac pozłotniczych, malarskich i wykończeniowych otrzyma jeszcze specjalnie wyprofilowane blaszki na szczytach wszystkich modułów oraz dole desek aby ich zamykanie nie powodowało uszkodzeń w malaturze.


Dostępne również w zakładce "sklepik" - zapraszam.