Menu

PROPOZYCJE WARSZTATÓW


Warsztaty, które organizuje Pracownia Ikonograficzna dostosowane są do osób początkujących, które chciałyby dopiero zacząć pisać ikony oraz do osób zaawansowanych, które pragną doskonalić swoje umiejętności - warsztaty pozłotnicze, warsztaty tematyczne, plenery. POZNAJ TERMINY

czwartek, 28 kwietnia 2022

Warsztaty z ikoną Matki Bożej Czułej w Płocku

Warsztaty z ikoną Matki Bożej Czułej w naszej pracowni w Płocku były chyba najszybszym warsztatem w historii - tylko 3 dni ale od rana do wieczora:-) Od białej deski po ostatnie asystki w ikonie. Dziękujemy naszemu Boskiemu Mistrzowi za tę łaskę, dziękuję Danusi i Oli za atmosferę i cierpliwość. Miło mi było gościć Was i z Wami pracować!!!
 
Zobaczcie co się dzieje, jak przyjedzie trochę Śląska na Mazowsze:
 
Aleksandra Guzy i Danuta Kniażycka

 

czwartek, 21 kwietnia 2022

Twórczy kwiecień

Koniec dnia pracy i jak powiedziała Grażyna Bednarska "koniec tej woltyżerki"🙂 Zobaczcie jak pięknie wymodelowała konia w ikonie św. Jerzego. Poprzednia ikona Grażyny została dzisiaj zawerniksowana capaplexem.

Kolejny Twórczy dzień to 24 maja 2022 r. - zapraszamy
 

 

środa, 20 kwietnia 2022

Warsztaty z ikoną Trójcy Świętej wg Rublowa w Parsęcku k/Szczecinka - zapisy

Opiekę duchową nad naszymi warsztatami oraz Słowo Boże głosić będzie Ks. Piotr Domaros - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku.


czwartek, 14 kwietnia 2022

Ukrzyżowanie

Błogosławionej Paschy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Deska w kształcie krzyża i uniesiony nimb, lewkas, złoto 23 3/4 karata, tempera jajowa, werniks.

niedziela, 10 kwietnia 2022

Wystawa ikon w Ciechanowie - wernisaż

Sobotnie emocje już opadły ale w pamięci pozostanie mi niesamowita gościnność ludzi z Muzeum Szlachty Mazowieckiej a szczególnie pani Bogusławy Umińskiej, która jako kurator wygłosiła piękne przemówienie o ikonie a także wymyśliła tytuł wystawy - "Ikona - przestrzeń wciąż żywa".

Dziękuję za obecność na wernisażu Ani Opalińskiej i Piotrowi Chrolowi i innym autorom wystawy z Płocka - Radosławowi Sierandtowi, Emilii Dolińskiej i Bożenie Sucheckiej, Annie Gapie z Żuromina i Agnieszce Kołodziejczak z Łodzi. Dziękuję nowo poznanym ikonopisarkom - Małgosi Załogi Popielarskiej z Przasnysza, Marioli Kujawie, Bogumile Nasierowskiej, Marii Mazanowskiej, Barbarze Sitek - Wyrembek, Magdalenie Kwiatkowskiej, Marcie Jastrzębowskiej i Teresie Wachnik z Ciechanowa.

Wszystkim Gościom wystawy serdeczne podziękowania za miłe słowa i pytania. Pozostaję z nadzieją na przyszłe spotkania przy ikonie:-) Życzę wszystkim dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia.

Fotorelacja z wernisażu:

 

czwartek, 7 kwietnia 2022

Deska do ikony

Nie często zdarza się, że możemy zrobić deskę z centralnego wycinka tarcicy. Takie równoległe względem siebie usłojenie daje najwyższą gwarancję, że deska nie będzie się paczyć czyli wyginać. Zwróćcie też uwagę, że taka deska jest lżejsza .


 

wtorek, 5 kwietnia 2022

Sobotnia wycieczka przyjaciół z Łodzi a w roli oprowadzającego nasz kolega Radosław Sierandt.

Dziękuję wszystkim zwiedzającym i zapraszam ponownie.


poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Ćwiczenia w malowaniu szat w ikonach

To był gorący czwartek w pracowni - te nie łatwe etapy w procesie pisania ikon pilnie ćwiczyły osoby, które już wiele lat piszą ikony a także te, które dopiero zaczynają swoją drogę z ikoną. Na warsztat wzięliśmy maforion Matki Bożej oraz himation Jezusa. Obie szaty rozjaśnialiśmy w różnych odcieniach błękitu ale bazą kolorystyczną był kaput mortum i indygo.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji: