Zapraszamy do naszego sklepu internetowego - www.ikonopis.pl gdzie możesz znaleźć profesjonalne podobrazia i narzędzia dla każdego ikonopisa.
A dzisiaj dostawa Waszych ulubionych rozmiarów desek do ikon, czyli 20x25 i 21x30
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego - www.ikonopis.pl gdzie możesz znaleźć profesjonalne podobrazia i narzędzia dla każdego ikonopisa.
A dzisiaj dostawa Waszych ulubionych rozmiarów desek do ikon, czyli 20x25 i 21x30
Trzecie spotkanie przy ikonie Matki Bożej Ostrobramskiej - rozpoczęłyśmy rozjaśnieniami szat. Trudno odtworzyć wszystko idealnie ale staramy się być wierne oryginałowi, jeszcze dwa spotkania przed nami:-)
Jeśli myślisz o dołączeniu do nas, to zapraszam na stronę Warsztaty - Propozycje, gdzie dowiesz się kiedy i gdzie możemy spotkać się przy ikonie.
Piątą edycję warsztatów w Bydgoszczy rozpoczęła ikona Jezusa Dobrego Pasterza. Podczas pierwszego zjazdu wykonaliśmy szaty Jezusa, które zawsze są w kolorze czerwonym i niebieskim co symbolizuje Jego dwoistą naturę - jako człowieka i Boga.
Dziękuję wszystkim Uczestniczkom, zwłaszcza tym które rozpoczęły swoją przygodę z ikoną za dobrą pracę oraz Ks. dr. Pawłowi Hoppe - dyrektorowi Centrum Edukacyjno - Formacyjnemu za gościnę. Do zobaczenia już wkrótce.
Więcej informacji można znaleźć tutaj
Deska o śr. 32,5 cm, lewkas, relief wypukły, złoto 23 3/4 karata, tempera jajowa, werniks.
Deska w kształcie tonda to tylko kadr z pięknego przedstawienia Zwiastowania Fra Angelico, które znajduje się w Muzeum w Cortonie. To pierwsze z trzech znanych przedstawień Zwiastowania namalowanego ok. 1430 r. przez błogosławionego Brata Jana (właś. Guido di Pietro da Mugello).
Więcej ikon i kopii dostępnych od ręki można zobaczyć tutaj
W niedzielę, w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku, podczas Mszy św. zostały poświęcone nasze ikony Krzyża z Arezzo. Szkoda, że nie wszystkie Uczestniczki mogły przybyć ale na pewno były z nami myślami:-) Ewo, dziękuję za Twoją obecność. Serdeczne Bóg zapłać ks. dr. Krzysztofowi Cymermanowi za piękne kazanie i poświęcenie.
Przy okazji, wraz z Proboszczem parafii - Ks. kan. dr. Tomaszem Brzezińskim, zapraszamy nie tylko parafian, na warsztaty z ikoną św. Jana Chrzciciela a szczegóły w linku.
No i jest - raz w roku taka noc kiedy można wejść i zobaczyć jak pracuje ikonopis oraz jakie podobrazie jest potrzebne aby napisać ikonę. Odwiedziło nas mnóstwo interesujących osób, którym serdecznie dziękujemy za wizytę. I do zobaczenia za rok!
Na naszym drugim spotkaniu z ikona Matki Bożej wykonaliśmy złocenia w kształcie promieni, które wyróżniają tę ikonę pośród innych oraz zaczęliśmy malaturę szat. Do zobaczenia wkrótce!
A jeśli chcecie do nas dołączyć, to sprawdźcie jakie propozycje w najbliższym czasie, czyli w wakacje, przygotowaliśmy dla każdego kto chciałby zacząć pisać ikony.
Pracownia Ikonograficzna wraz z Proboszczem parafii św. Bartłomieja w Płocku Ks. dr. Jarosławem Kamińskim ogłasza zapisy na warsztaty pisania ikon. Serdecznie zapraszamy szczególnie parafian Fary.
Bardzo intensywny i roboczy zjazd przy ikonie Trójcy Świętej. Nasza praca skupiona była głównie na szatach Aniołów symbolizujących Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha św.
Dziękujemy Ks. Proboszczowi za gościnę oraz Jego Ekscelencji Biskupowi Grzegorzowi Olszowskiemu za miłą wizytę i błogosławieństwo.
Noc Muzeów już wkrótce - a co pokażemy tym razem? Opowiedziałam w wywiadzie przeprowadzonym przez red. Dariusza Kryszaka w magazynie Radio Eska. Posłuchajcie nas w sobotę o 8.00 oraz w niedzielę o 6.00, 8.30 i 22.30
17 maja, w sobotę od godz. 18.80 do 23.30 zapraszamy do naszej Pracowni w Płocku przy ul. Sienkiewicza 32 Pokażemy jak się robi podobrazia do ikon, uchylimy rąbka tajemnicy przy etapie złocenia ikon oraz pokażemy, jak zawsze od 13 lat, technikę tempery jajowej przy pisaniu ikony.
Rozpoczęliśmy pierwsze, w naszej Pracowni, warsztaty z ikoną Matki Bożej Ostrobramskiej, której oryginał znajduje się w kaplicy ostrobramskiej w Wilnie. To trudne przedstawienie ze względu na bardziej malarskie oddanie wizerunku Maryi, który pochodzi prawdopodobnie z XVII w. i jest uważany za cudowny. To jeden z symboli chrześcijaństwa w Polsce i na Litwie.